Avuç İçi Damar İzi Okuma

Palm secure yöntemi ile (avuç damar okuyarak) yeni geliştirdiğimiz geçiş Sistemin getirdiği avantajlar

Devamını Oku...

Smart Doors (RFID ile Otopark Kontrolü)

Otoparkı kullanacak olan araçların temassız olarak uzak mesafeden aracı tanıyıp geçmesine izin verir.

Devamını Oku...

Üretim ve Süreç Takibi Uygulamaları – Genel Bakış

Üretim süreç takibi projeleri diğer projelerle kıyaslandığında çok daha fazla detaya sahip ve daha fazla tecrübe gerektiren projelerdir. Özellikle hemen her firmanın kendine has üretim metodları olması, süreçlerin neredeyse her zaman farklı ilerlemesi, çoğu zaman projenin sıfırdan başlayarak tasarlanmasını gerektirmektedir.

Bu konuda tecrübe sahibi olan uzman proje ekibimiz, her projede detaylı bir analiz çalışması yapar ve mevcut süreci, müşteri taleplerini ve çözüm önerilerimizi detaylı olarak anlatan “Proje analiz ve proforma teklif formu” oluşturur.

Yazılım çözümlerinin yanı sıra sahadan veri toplamayı sağlayan donanımlar da titizlikle seçilmelidir. Sensörler, PLC sistemler, barkod ve RFID okuyucular, otomasyon okuyucuları, panel PC gibi ürünlerin yanı sıra özel tasarım ürünlerimiz olan veri toplama terminalleri de projelerimizde kullanılmaktadır.

Öte yandan ürünlerin üzerine doğrudan kodlama sağlayan aplikatörler, ink-jet ve lazer markalama sistemleri, hacim ölçme sistemleri gibi özel ürünler de firmamız tarafından sunulmaktadır.

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Maden Şirketi - RFID İle Üretim Süreci Takip Sistemi

Müşteri : Türkiye’de Faaliyet Gösteren Maden Şirketi

Sektör : Madencilik

Uygulama : Üretim ve süreç takibi

Projenin Amacı : Çıkartılan cevherlerin doğru döküm noktalarına gidişinin sağlanması, kontrol edilmesi, miktar kontrolleri

Yazılım : .NET platformu ile projenin bütünü

Donanım : RFID okuyucu ve anteninden oluşan okuma sistemi, araç üzeri otomasyon sistemi, RFID el terminalleri, endüstriyel tablet PC, RFID el terminali, araç tanım tagleri

Açıklama : Maden sahasında çıkartılan cevherlerin tiplerine göre doğru varış noktalarına varması gerekmektedir. Yanlış noktaya giden veya pasa alanına atılan cevherler üretim kayıplarına yol açmaktadır. Projemiz, üretim sürecinin önemli bölümünü oluşturan bu aşama için tasarlamıştır.

Cevheri yükleyen loader’lara RFID okuma sistemi ve panel PC entegre edilmiştir. Nakliye kamyonlarında ise RFDI tanım tag’i ve araç içi bilgilendirme sistemi mevcuttur. Loader, kendisine yanaşan kamyonu tanımakta, yüklediği yük ve varış noktası ile ilgili bilgiyi kamyonun araç içi bilgi sistemine göndermektedir. Bu sistem kamyon sürücüsüne, varış noktası bilgisini sesli ve yazılı olarak göstermektedir. Ayrıca kamyonun ön camına monte edilen dijital tabelada varış noktası gösterilmektedir. Bu tabela saha formenleri tarafından kontrol sağlamaktadır. Kamyonun yükleme noktasından çıkışı, varış noktasına varışı ve boşalttığı yükün miktarı otomatik olarak hesaplanmaktadır. Ara noktalara yerleştirilen RFID okuma sistemleri sayesinde kamyonların ortalama hızları, gecikme süreleri ve yerleri otomatik olarak hesaplanmaktadır.

maden-01

 

Sonuç :Pilot proje başarı ile tamamlanmıştır. Proje gelecek dönemin bütçesine girmiştir; hayata geçirilecektir.

Yazılım Geliştirme

 • Entegrasyon Yazılımlar
 • SAP Entegrasyonlu Yazılımlar
 • Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) Uygulamaları
 • Üretim takip ve Endüstriyel otomasyon uygulamaları
 • B2B Sistemleri
 • Mobil uygulamalar

Danışmanlık

 • Proje ve süreç analizi
 • Teknik personel ve programcı eğitimi

Ar-Ge Çalışmaları

 • Özel ürün tasarımı
 • Projeye özel entegre donanım geliştirme

Teknik Servis ve Kurulum

 • Yerinde servis ve kurulum hizmetleri
 • Arıza giderme, bakım ve onarım hizmetleri